آشپزخانه های محلی

بوم گردی حاج داوود بزرگمهر

ارسال شده توسط: هم‌خوراک/ 296 0

شاید رفتن به کرج و درواقع استان البرز امروزی برای خیلی از ما غیر منطقی به نظر برسد. کرج شهری ییلاقی برای ساکنین تهران به حساب می‌آمد و با باغات سیب و گلابی خود بیشتر شهری بین راهی برای رفتن به «شمال» به حساب می‌آمد. اما این روزها سفر رفتن دیگر به طی کردن مسیری طولانی گفته نمی‌شود. سفر کردن رفتن نیست. تغییر حال است. خوش بودن در خانه‌ای سنتی و تجربه‌ی غذاهای قدیمی و فراموش شده که به عنوان بخشی از میراث فرهنگی ما در حال ثبت جهانی هستند.

اقامتگاه بوم گردی حاج داوود بزرگمهر در روستای تاریخی برغان از توابع شهرستان کرج  استان البرز واقع است. روستای گردشگری برغان به علت قرار گرفتن در دامنه رشته کوه‌های البرز پوشیده شده از درختان جنگلی، دارای  آب و هوایی معتدل در فصل بهار و تابستان است. خانه سنتی بزرگمهر با قدمتی بیش از 250 سال با معماری سنتی و دیوارهای خشتی به ضخامت 1.5 متر در بافت روستایی قرار دارد.

این خانه روستایی در زمینی به وسعت 450 متر مربع و زیر بنای 200 مترمربع با 5 اتاق اقامتی، می‌تواند پذیرای 25 نفر گردشگر باشد. به علت قرار داشتن تنور نان در اقامتگاه بوم گردی بزرگمهر شما می‌توانید طعم نان گرم لواش محلی، توتک و شیرمال را به همراه غذاهای محلی را بر سر سفره‌های رنگارنگ تجربه کنید. به دلیل فاصله نزدیک این اقامتگاه بوم گردی با کلان شهر تهران، شهروندان تهرانی می‌توانند با طی مسافتی اندک خود را به محیط بکر و سرسبز برغان برسانند و در یک فضای کاملا سنتی و آرامش بخش، خستگی و هیاهوی زندگی شهری را از روح و جان خود به در برند. از جاذبه‌های دیدنی این روستای تاریخی و گردشگری می‌توان به درختان انبوه با قدمت 1000 سال، حسینیه اعظم برغان و پل تاریخی برغان اشاره کرد. پلی که این روزها برای بانجی جامپینگ آماده می‌شود و میزبان ماجراجویانی است که برای سنگ‌نوردی هم به این منطقه سفر می‌کنند.

شماره جهت رزرو اقامتگاه بوم گردی حاج داوود بزرگمهر
09112077375 

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید